Havajská masáž horkými lávovými kameny - "HOT STONES"

15.12.2010 20:51

HOT STONES

Masáž horkými lávovými kameny

 

 

Právem je tato masáž nazývána perlou mezi masážemi. Dalo by se říci, že masáž horkými kameny je stará téměř jako lidstvo samo. Lidé ze všech koutů světa věděli už před mnoha tisíci lety o výborných vlastnostech sopečného kamene. Nahřáté i studené kameny se používaly k léčení například v Číně, Indii, Mezopotámii, mezi jihoamerickými i severoamerickými Indiány, na Havaji...

 

Lávové kameny jsou tmavě šedé, po použití oleje krásně lesklé, černé a hladké. Dovážejí se mimo jiné z Havaje, kde se tento čedič lávového původu ručně sbírá a opracovává vodou. K masážím jsou lávové kameny vhodné jednak kvůli tomu, že dlouho drží teplo, jednak pro svoje léčivé vyzařování - mají vysokou energetickou vibraci. Pro zvýšení účinku se používají nejrůznější přírodní oleje.

 

Účinky masáže:

 

Účinky masáže jsou velice rozsáhlé. Věc tak prostá a obyčejná jako je teplo dokáže dělat opravdové zázraky.

Masáž lávovými kameny je výbornou relaxací. Až na sobě ucítíte teplo sálající z hladkého kamene, budete mít podobný pocit, jako když si po dlouhé procházce ve sněhu sednete ke krbu s konvicí čaje. Horké kameny pomáhají odstraňovat nervozitu a stres, nespavost a další neduhy těch, kteří jsou nuceni pracovat pod tlakem.

Na fyzické úrovni pomáhá teplo z kamenů uvolňovat ztuhlé svaly, bloky, křeče. Uleví od bolesti v kloubech, reguluje trávení a zrychluje metabolismus. Odplavuje škodlivé látky z tkání, napomáhá ke správné funkci lymfatického systému.

Účinky jsou nezanedbatelné i z hlediska kosmetického. Přírodní olej zvláční pokožku, teplo otevře póry. Blahodárným vlivem na lymfatický systém působí lávové kameny proti celulitidě.

Na jemnohmotné úrovni se zlepšuje tok v energetickém systému člověka. Dochází k vylaďování funkce čaker (energetických center) i meridiánů (energetických drah).

 

Jak taková masáž vlastně vypadá?

 

Kameny se nahřívají ve vodní lázni, ve speciální nádobě, která zajišťuje stálou teplotu. Ta se pohybuje mezi 45 - 55°C. Nemusíte se bát, že by vás masér spálil - kameny bere sám do rukou, navíc zpočátku kameny po těle pouze rychle přejíždí. Přesto je dobré s masérem komunikovat - ne každému vyhovuje stejná teplota.

Horké kameny se používají přímo k samotné masáži, přejíždí se jimi po těle klienta, rozmasírovávají se zatuhlé svaly. Kromě toho se také mohou vkládat do rukou, na záda, na energetická centra, pod ledviny...Vše by mělo být na domluvě mezi masérem a klientem. Masér dělá jen to, co je klientovi příjemné. Masáž horkými kameny se může také prokládat prvky klasické masáže, aby se teplo rovnoměrně "rozprostřelo" po těle.

 

Po masáži je důležité nevstávat ihned z lehátka, protože masáž lávovými kameny je výrazně intenzivnější než klasická masáž a člověk bývá malátný. Alespoň hodinku po masáži, ideálně po celý zbytek dne, se nedoporučuje fyzická námaha, řízení auta a další psychicky a fyzicky náročné činnosti. Nutností je dostatečný přísun tekutin, pro zvýšení léčivého účinku se vyhněte kávě a alkoholu.

 

Pocity a stavy, které následují po absolvování terapie Hot Stones, mohou být různé. Většinou se dostaví celkové uvolnění a duševní pohoda, ale lidé jsou často ospalí a malátní. To je naprosto běžný a přirozený jev, neboť v těle se vlivem tepla nastartovaly léčebné procesy, povzbudila se činnost jater a ledvin. Naslouchejte svému tělu a ono si samo řekne. Pokud dostanete hlad, najezte se podle chuti. Chce se vám spát? Zdřímněte si. (Pokud tedy nejste zrovna v práci. :-)) Někdy se také může dostavit přechodná bolest hlavy nebo rýma - příčinou bývá kdysi dávno přechozená nemoc, jejíž léčení se masáží samo nastartovalo. Na všechny podobné potíže většinou platí dostatek tekutin a klidu. Tyto stavy jsou však jen důsledkem intenzivní regenerace vašeho těla. Rozhodně se nemusíte bát, že by vám po masáži bylo hůř než před ní. :-)

 

Kontraindikace:

 

Ano, je tomu bohužel tak. Přestože jsou lávové kameny fantastické a zázračné, nedají se doporučit každému a vždy. Stejně jako u klasické masáže, existují kontraindikace, tedy stavy, při nichž se masáž nehodí.

 

Obecně platí, že na masáž (jakéhokoli typu) by se nemělo chodit:

bezprostředně po jídle

po velké fyzické námaze (například ihned po sportovním utkání nebo dvou hodinách ve fitku)

při nádorovém onemocnění

při celkovém infekčním onemocnění, při horečkách, nachlazeních apod.

 

Celková masáž (masáž celého těla na jeden zátah) se nedoporučuje:

při vysokém, nízkém či kolísavém tlaku

při cukrovce

při epilepsii

při onemocnění srdce

 

V těchto případech většinou stačí rozdělit masáž do více etap. Každopádně je vhodné konzultovat rizika masáže s lékařem.

 

Při masáži je dále třeba vynechat některá místa na těle, např.:

pohlavní orgány (ne, opravdu nikdy, ani za příplatek :))

poranění, modřiny

vyrážky, kožní problémy

velká mateřská znaménka

spáleniny od slunce

křečové žíly (důležité! - upozorněte prosím maséra, pokud máte křečové žíly, aby se jim mohl vyhnout. Některé křečové žíly nejsou vidět.)

 

Opatrnost je rovněž na místě při intenzivní nebo bolestivé menstruaci a v těhotenství.

 

—————

Zpět


Kontakt

od 1.7.2020 činnost ukončena!!!