Lymfatická masáž

15.12.2010 20:25

LYMFATICKÁ MASÁŽ (manuální)

 

 

 

Lymfomasáž (lymfodrenáž ) aktivuje průchod lymfy a uvolňuje lymfatické cévy. Ty tvoří významnou součást imunitního systému. Odpovídají za sběr a odplavování odpadních toxických látek z tělesných tkání. Za normálních okolností protéká lymfatickým systémem denně zhruba 2 litry tekutin. Obsahují vodu, bílkoviny, tuky, soli, odumřelé buňky, baktérie, látky, vzniklé jako odpad metabolických procesů. Celý mízní - lymfatický systém je důležitou součástí imunitního a detoxikačního systému, jehož dokonalá funkce je důležitým předpokladem pro zdraví každého člověka.

 

Tok lymfy v mízních cévách a uzlinách je jednosměrný. Na rozdíl od krevního oběhu není stimulován srdcem, ale průchodu lymfy je dosahováno stahy mízovodů, tlakem svalstva a podkožního vaziva při pohybu. Nedostatek pohybu, jednostranná zátěž, ochablost svalů a podkožních tkání jsou nejčastější příčinou nedostatečného odvádění lymfy a hromadění škodlivých látek - toxinů - ve tkáních a kloubech. Častými projevy jsou pocity únavy, těžké nohy, celulitida, otoky a oslabení imunitního systému. Právě tyto příznaky odstraňuje lymfodrenáž.

 

Nadměrné zatížení lymfatického systému toxiny, stresem, příp. poškození lymfatických cév úrazem, operací, infekcí apod., se projevuje únavou, sníženou schopností organismu čelit zátěži, infekčním chorobám a jiným nemocem, otékáním nohou, především v oblasti kotníků, otoky v oblasti břišní nebo v obličeji, lymfedémy, zduřením uzlin, celkovým oslabením imunitního systému i psychickým podrážděním.

 

Velmi často se setkáte s nabídkou lymfodrenáží, která je poskytována pouze přístrojově. Dejte si pozor na aplikaci kůry pouze tímto způsobem – aby nebylo ohroženo vaše zdraví a docházelo ke skutečnému uvolnění a vyčištění organismu, je nezbytně nutné, aby přístrojové masáži předcházela manuální masáž a uvolnění a zprůchodnění lymfatických uzlin. Manuální lymfatická masáž využívá anatomických a fyziologických poznatků o průběhu cév, umístění uzlin, spojkách a rychlosti nasávání tekutin lymfatickou cévou, stimuluje činnost mízovodů, obnovuje průchodnost lymfy v kritických místech a zrychluje odvádění škodlivin z organizmu.

 

Lymfatická masáž ztrácí účinek v kombinaci s jakoukoli jinou technikou masáží v jednom dni!!

 

Po lymf. masáži dodržujeme spíše klidový režim. To znamená žádné cvičení ve fitcentrech, velký úklid, prostě žádná fyzická námaha. Musíme spíš počítat s tím, že se projeví únava. Pozor je třeba dát hlavně při řízení auta. V případě, že je to nezbytné, jedeme velmi opatrně.

 

Kontraindikace:

 

- akutní virové či bakteriální onemocnění

- onkologická onemocnění, která nejsou v remisi

- akutní žilní onemocnění-trombóza, záněty

- těhotenství

- velmi vysoký krevní tlak

- astma

- zelený oční zákal

- otoky způsobené onemocněním srdce, jater, ledvin

- lupénka

 

 

ROZDÍL MEZI MANUÁLNÍ LYMFODRENÁŽÍ A PŘÍSTROJOVOU MASÁŽÍ

 

Tady jednoduše platí, že ruka se přístrojem nahradit nedá.

 

- manuální lymfodrenáž má mnohem větší účinek.

- působí přesně na konkrétní místa po celém těle.

 

 

 

 

Důležité je dodržovat pitný režim před a zvýšený zejména po této masáži.

 

 

—————

Zpět


Kontakt

od 1.7.2020 činnost ukončena!!!